10 Aralık 2013 Salı

HAREM

Uzun bir aradan sonra baleye gitmek nasip oldu sonunda ( eşimin payı büyük tabi o ayrı)  :)). Uzun süredir oynanan Harem oyunu, hem müzikleriyle, hem de görselliğiyle beni yeterince memnun etti. Özellikle Valide Sultan'ın ve Padişah'ın solo sahnelerinde çok etkilendim. Gitmeyen herkese tavsiye ederim.

Konusu ise kısaca şu şekilde; 
"Öykü Osmanlı sarayındaki iktidar mücadelesi ve birbirleriyle savaşan güçlerin eylemleriyle yazgıları belirlenen genç kadınların yaşadığı Harem'deki entrikaları anlatmaktadır. Bu öyküde mutlak ve herşeye kadir olması gereken bir Padişah vardır. Ancak zayıf bir kişidir ve yaşamını sürdürmesi de bilfiil annesi tarafından tehdit edilmektedir. Zira Valide Sultan onu kendi tutkularını gerçekleştirmede bir engel olarak görmekte, tüm gücü şahsına toplayabilmek için elinde kolaylıkla oynatacağı ve arkasına saklanacağı genç bir torunun tahta çıkmasını tercih etrmektedir." (Alıntıdır)

Şimdide Ankara Devlet Opera ve Balesi'nden bir kaç fotoğraf...Ve benden birkaç kare...  Ee bu aralar siz ne tür kültürel aktiviteler içerisindesiniz? Söyleyin bakalımmm :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder